FIBRE POLIATTIVE

Co je to MIKROVLÁKNO?

čisté vlákno

znečištěné vlákno

Mikrovlákno se získává rozvlákněním jakéhokoli přírodního nebo umělého vlákna. Pro použití v oblasti čištění a úklidu se upřednostňuje směsový polyester a polyamid. První uvedená látka přitahuje a zachycuje prach a roztoče díky svému elektrostatickému náboji a druhá uvedená látka přijímá nečistoty z jakékoli plochy díky své absorpční schopnosti. Za mikrovlákna se považují taková vlákna, jejichž tloušťka je nejvýše 0,7 dtex. To znamená, že 9 km vlákna musí vážit maximálně 0,7 gramu! V současné době se vyrábějí mikrovlákna o tloušťce 0,27 dtex, uvnitř kterých došlo ještě k dalšímu rozvláknění na 11 částí. Tak bylo získáno tzv. ultramikrovlákno o tloušťce řádově 0,188 dtex. To znamená, že průměrně kvalitní hadr z mikrovlákna o rozměrech 40 x 40 cm obsahuje 500 km mikrofilamentu 100x tenčího než lidský vlas.

Jak funguje?

Mikrofilamenty vstupují do pórů nacházejících se na čištěné ploše a mechanicky z nich odstraňují všechny nečistoty. Snadno tyto nečistoty zachycují díky magnetickému jevu (elektrostatickému náboji). Dokonale fungují na suché nečistoty, např. při ostraňování prachu. Při použití na vlhko jsou účinné a kvůli snížené drenážní schopnosti neabsorbují vodu jako polyaktivní vlákno.

Co je POLYAKTIVNÍ MIKROVLÁKNO?

Textilie z vysoce kvalitního mikrovlákna o 0,30 dtex ve směsi z polyesteru (70 %) a polyamidu (30 %). Každý hadr (40 x 35 cm) obsahuje jeden milión lineárních metrů mikrofilamentu. Tato textilie, která má již sama o sobě vynikající čisticí schopnosti, podstupuje sofistikovaný výrobní proces. Mikrofilament se váže na speciální polyuretanovou pryskyřici, čímž se mění jeho struktura a zvyšuje účinnost samotné textilie. Tímto způsobem se hadr z mikrovlákna, který je z hlediska čištění již sám o sobě vysoce účinný, stává naprosto dokonalým čisticím prostředkem o velmi vysoké odolnosti proti opotřebení.

Jak funguje?

Modifikovaná POLYAKTIVNÍ vlákna dokážou zachycovat a odstraňovat nečistoty a bakterie mimořádně snadno a účinně (jsou 1000x tenčí než lidský vlas). Na vlhké procesy používejte pouze vodu. Hadry čistí a odmašťují do hloubky a ponechávají plochu dokonale čistou a zdravotně nezávadnou. Na rozdíl od tradičního mikrovlákna mají vysokou drenážní schopnost, proto plochy zanechávají dokonale suché.

Výhody oproti tradičním mikrovláknům

  • zvýšená čisticí schopnost
  • dezinfekční a sanitační účinek
  • dokonalé osušení
  • mimořádně účinné na skleněné a lesklé plochy
  • delší životnost

Certifikace